Emek

Hey Tekstil; “İşçiye değil patronlar, hırsızlara barikat!”

İstanbul: Hey Tekstil işçileri 295. Gününe TOBB önündeki direnişlerine devam etti. “TOBB yöneticisi Aynur Bektaş’tan haklarımızı istiyoruz alacağız!” pankartı açan işçiler Levent’te bulunan Kanyon iş merkezi önünden TOBB binasına doğru yürüyüşe geçti.

“Hey Tekstil işçileri direnişin simgesi”, “hakkımızı Aynur Bektaş’a yedirmeyeceğiz”, “Direne direne kazanacağız” vb sloganlar atarak yürüyen işçiler 15 Kasım gününden buna olduğu gibi TOBB binasına gelmen polis barikatıyla karşılaştı.

Polis barikatıyla karşılaşan işçiler “İşçiye değil patronlar, hırsızlara barikat” şekline sloganlar atarak barikatı aşmak istedi. Polisle kısa süreli arbede yaşandıktan sonra işçiler durumu alkışlarla sloganlarla protesto etti.

Arınan basın açıklamasını işçiler adına Zeki Gördeğir okudu.

Göreğir yaptığı açıklamada, aylardır direndiklerini, polisin 15 Kasım’dan buna kendilerini barikatlarla engel olduklarını belirterek, “Önümüze barikatlar kurulsa da, tazyikli su sıkılsa da baskılar bizleri engelleyemez. Çünkü biz emeğimizin karşılığı ve çocuklarımızın geleceği için direniyoruz. Aynur Berktaş’a, TOBB Yönetimine ve AKP hükümetine bir kez daha sesleniyoruz. Polis barikatlarını ve TOMA larınızı geri çekin. Hırsızları korumayın, ödüllendirmeyin.”

Basın açıklamasının ardından işçiler sloganlar attı, marşılar eşliğinde eylemlerini sonlandır.

Eyleme Kiğılı’daki direnişine 28 Kasım’da son veren Didem Sorhun, Pınar Aydınlar katılarak destek verdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu