Güncel

Hasta tutsaklara özgürlük!

Bursa: Barış ve Demokrasi Partisi Bursa İl Örgütü, devletin, hapishanelerde ölüme terk ettiği hasta tutsakların derhal taliye edilmesi için dün (3 Aralık) bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

BDP Bursa İl Örgütü adına yapılan açıklamada devletin tutsaklar üzerinde yarattığı baskılara vurgu yapılarak “beş yıldızlı lüks oteller” olarak nitelendirilen hapishanelerde siyasi tutsakları ölüme terk ettikleri belirtildi.. Açıklamada; “ Cezaevlerindeki bu insanlık dışı durum karşısında Edirne, Tekirdağ gibi cezaevlerinde başlayan açlık grevlerinin yaygınlaşıp daha ağır sonuçlar yaratmasına izin verilmeden soruna acil çözüm getirilmelidir. Bu konuda tüm toplumu duyarlı olmaya, Hükümet ve Adalet Bakanlığı’nı göreve çağırıyoruz. Ağır hasta konumundaki tutuklu ve hükümlülerin durumuna derhal el atılmalı” denildi.

BDP İl binası önünde gerçekleşen açıklamada “Tüm Siyasi Tutsaklar Serbest Bırakılsın”,Hükümet Adım At” dövizlerinin açılmasının yanı sıra “Hasta Tutsaklar Serbest Bırakılsın”, “Siyasi Tutsaklara Özgürlük” vb. sloganlar atıldı.

Gerçekleştirilen eyleme Partizan ve diğer devrimci-demokrat ve yurtsever kurumlarda katılarak destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu