Manşet

Hasta Tutsak Yaşar İnce’den Mektup Var!

H.Merkezi: Tutuklandığı günden bu yana çeşitli sağlık sorunları yaşayan TKP/ML dava tutsağı Yaşar İnce’den son durumunu anlatmak için bir mektup gönderdi. Mektubunda şu anki durumunu şu ifadelerle anlatıyor; “Aslında son ve kesin bilgileri yazmak isterdim ama yazamıyorum bu hafta sonuçları almak için hastaneye gitmem gerekirdi ama götürülmedim nedenini bende bilmiyorum bu yüzden sizlere yazamıyorum. Yine de özet olarak mevcut durumu yazmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Kısaca sıralayayım:

 

* Kronik hepatit B rahatsızlığı; yaklaşık 7 yıldır kesintisiz olarak “reffix” isimli ilaç kullanıyorum ve bu ilaçla kontrol altında tutmaya çalışıyorlar.

 

* Böbrek üstü bezlerinde kalınlaşma yani büyüme mevcut. 1cm’lik kist tespit edildi. Herhangi bir müdahalede bulunulmuyor. Sadece tetkikler eşliğinde kontrol altında tutuyorlar.

 

* Mitral yetmezlik; kapl kapakçıklarında yetmezlik tespit edildi. Bir dönem ilaç kullandırttılar ama kronik hepatit b durumundan dolayı kestiler. Yılda bir defa kontrolü yapılıyor.

 

* Boğazda troid bezinde ve lenf bezlerinde kitlelere rastlandı. Yapılan biyopsi sonucunda troid bezindeki temiz çıktı. Lenf bezindeki için yeniden biyopsi istendi. 2cm büyüklüğünde ve şuan da sonuçlar bekleniyor. Ona paralel olarak tam teşhis konulacak.

 

* Ayaklarda aşırı derecede yanma ve buna bağlı olarak ağrılar oluştu. Zamanla ağrılar bacaklarıma da vurdu. Bunun içinde tetkikler istendi ama bunlarında sonuçlarını almış değilim. Sonuçlara göre teşhis ve tedavi uygulanacak.

 

*bunların dışında bel fıtığı ve mide de gastrit-reflü gibi  sıkıntılar mevcut durumum özetle böyle.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu