Güncel

“Hasan Selim Gönen ölümsüzdür”

H. Merkezi: 20 Temmuz günü Gazi mahallesinde sivil polislerin ticari taksiye açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Hasan Selim Gönen, Kocaeli Kent mezarlığına defnedildi.

TAYAD’lı ailelerin düzenlemiş olduğu anma töreni mezarlığın girişinde Hasan Selim Gönen ölümsüzdür” yazılı pankartın arkasında toplanan kitlenin yürüyüşe geçmesi ile başladı. Gerçekleştirilen yürüyüşte sık sık; “Hasan Selim Gönen Ölümsüzdür”, “Sultan Işıklı Onurumuzdur” , “ Katillerden Hesap Sorduk Soracağız”,“Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganları haykırıldı. Defin sırasında bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşunun ardından söz alan Ahmet Kulaksız; “Hasanlarımız çoktur Anadolu’nun bütün köylerinde, kasabalarında bu önünde bulunduğumuz mezar gibi mezarlar dağ gibi çoğalıyor. Öfkemiz de dağ gibi büyüyor. Bu öfkemiz emperyalizm ve faşizm ülkemizden defolup gidene kadar sürecek. Ne zaman bu ülkede halkın iktidarı olacak o zaman Hasan’a ve Hasan’ın yoldaşlarına verdiğimiz sözü tam anlamıyla yerine getirmiş olacağız” dedi. Kulaksız’ın ardından TAYAD’lı aileler adına açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; “Ortada bir çatışma yoktu. Bilerek, isteyerek ve güpe gündüz gerçekleştirilen bir katliam vardı. Bedenlerine isabet eden kurşunlarla Sultan Işıklı yaralanırken Hasan Selim Gönen aynı günün gecesi şehit düştü. Gün ortasında sıkılan bu kurşunlar umuda ve inanca idi, evlatlarımızın dik duruşuyla kurşunlarının bir işe yaramadığını bir kez daha gördü. Katil sürüsü Hasan’ın yoldaşı Sultan’ın zafer işareti yapan ellerinde Hasan birkez daha yaşadı. Şehitliğiyle halklara kurtuluş yolunu gösteren bir meşale oldu. Hasan Selim Gönen sorulacak hesabımızdır vazgeçmeme, yola gelmeme, teslim olmama geleneğimizde yaşatacağız. İşte bu yüzden Hasan Selim Gönen Ölümsüzdür” denildi.

Anma Grup Yorum’un ezgileriyle sonlandırıldı. Anmanın ardından aileler Gazi’de taranan araçtan yaralı olarak kurtulan ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Sultan Işıklı’yı ziyarete gittiler. Ziyaret sırasında burada oturma eylemi yapan TAYAD’lı ailelere hastane girişin de polis saldırdı. Yaşanan saldırıda birçok kişi darp edilirken  3 kişi gözaltına alındı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu