Manşet

Hasan Ferit Gedik hayatını kaybetti

H.Merkezi: Gülsuyu’nda çetelerin dün devrimcilere saldırması sonucunda kafasından yaralanan Hasan Ferit Gedik hayatını kaybetti.

Gülsuyu’nda uzun zamandır devam eden çete karşıtı yürüyüşlerde her seferinde çetelerin saldırıları söz konusuydu. Gülsuyu’nda dün çetelere  karşı Halk Cephesi’nin yaptığı yürüyüşe çeteler saldırmış ve 2 kişi ağır 4 kişi yaralanmıştı.

Başından 4, boynundan 1 kurşunla yaralanan  Ferit, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Ferit’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

 

Dün yaşanan saldırıda yaralananların durumu ağır

Dünkü eylemde çetelerin saldırısında başından vurularak yaralanan  Gökhan Aktaş‘ın durumu da ağır. Dünkü saldırıda yaralanan Abdullah Kıyat, Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde tedavi görüyor.

 

“Polis bu ülkede insanları katlediyorsa…”

Hastane önünde kardeşinin ayağa kalkmasını bekleyen Gökhan Aktaş’ın kız kardeşi, hastane önünde gözyaşları içinde bir konuşma yaptı. Konuşmasında; “Polisin bütün işi bütün insanları katletmek mi? Polis bu ülkede insanları katlediyorsa, benim polisim değildir. Bu ülkenin bakanı insanları katlediyorsa, o benim bakanım değildir. Polis beni korumuyorsa burada işi ne?” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu