Güncel

Hacı Zengin’in raporu 6 ayda hazırlanamadı!

İstanbul: 2011 İstanbul Newroz’unda Hacı Zengin’in polis saldırısı sonucu hayatını kaybetmesinin üzerinden altı ay geçmesine rağmen Adli Tıp henüz raporunu “hazırlayamadı”.

Konuya dair bugün (24 Eylül) İHD’de basın açıklaması yapan Zengin ailesi ve avukat Ayşe Acinikli Adli Tıp kurmun bilnçli bir şekilde raporu hazırlamadığını dile getirdi.

Toplantıda konuşan Ayşe Acinikli; “Adli Tıp’ın çok yavaş çalışmasına rağmen normalde bu tür bir raporu 4 ay içerisinde gönderir ancak 6 ay geçmesine rağmen gönderilmedi” diyerek gelecek rapordan da kaygılı olduklarının altını çizdi.

Hacı Zengin’in Kürt ve BDP yöneticisi olması nedeniyle ölümünü Kürtlere ve BDP’ye karşı yürütülen linç kampanyalarından ayrı değerlendirmediklerini” belirten Acinikli raporun bir an önce hazırlanması gerektiğini söyledi.

Hacı Zengin’in eşi Fikret Zengin ve kızı Eylem Zengin’de raporun bir an önce çıkmasını istediklerini belirterek Zengin’in astım hastalığının ölümcül olmadığını, sıkılan yoğun biber gazının ölüme sebebiyet verdiğini söyledi.

BDP İstanbul İl Eş Başkanı Ali Rıza Bilgili ise Türkiye’de davaların siyasallaştığını belirterek “Zengin’in astım hastalığı çalışmalarına engel olmamıştır Hacı Zengin’i ölüme götüren gaz olmuştur” dedi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu