Güncel

Gülsuyu’nda Gezi Forumları

 

Gülsuyu: Gülsuyu Mahallesinde Gezi Direnişinin ardından 24 haziran Pazartesi saat 21:00‘de Nurettin Sözen parkında her akşam yapılmak üzere forum’lar başladı.

 İlk günü olduğundan kaynaklı halkın katılımının düşük olması, ilerleyen günlerde katılımın artacağı düşünülüyoruz.

Yapılan ilk forum’da halkın topluluk içerisinde pek fazla konuşmaması dikkat çekti.  Gezi parkıyla birlikte başlayan halk isyanından izlenimler anlatan kitle, devrimci kurumlara eleştiriler getirdi. Direnişlerin önderliksiz olması söylenirken, anti-faşizt bir isyanda taraftar gruplarının ön plana çıkmasının olumlu olduğu anlatıldı.

Forumdan bazı anlatımları kısaca aktaralım;

 Ali Ovacık: “Buradan şehit düşen arkadaşları anarak ESP, SDP ve Çarşı Grubunun selamlayarak konuşmama başlamak istiyorum. Kamu kuruluşunda (cemaatçilerin arasındayım) çalışıyorum. 43 yaşındayım.18 yaşında bir oğlum var. Oğlum 10 dakika eve geç kaldı mı defalarca arar sorarım. Akşamları sokağa kesinlikle çıkmasına izin vermem. Bende sokaklara pek çıkmazdım. Şimdi ise başlayan bu halk isyanında ben sokaktayım eylemlerin hepsine katıldım ve oğlumla birlikte şimdi sokaklardan eve girmek istemiyoruz. Devrimciler bizim canımız, şimdiye kadar pek iletişim kuramasak da artık onlarsız olmadığını anladık. Mahallemizde ne zaman devrimciler tutuklanmaya başladıysa çeteleşme ve uyuşturucunun arttığını gördüm. Bunun içinde elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

 Mahallemizde forumlar yapılmaya devam edilecek.

 

 

 

 

 

Gülensu ‘dan bir ö.g okuru

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu