Güncel

Gülsuyu’nda Bayram Ziyaretleri


İstanbul
: Gülsuyu Partizan okurları mahallede aile ziyaretlerine bayram öncesinde olduğu gibi bayramda da devam etti. Yürütülen bu çalışma bayram süreci içerisinde genellikle tutsak aileler, şehit aileler ve okur aileleri üzerinde yoğunluktaydı.Yapılan geniş çaplı aile ziyaretlerinde ev halkıyla bayramlaşıp onların istekleri,sıkıntıları ve mahalle içerisindeki sorunlar konuşulmuştur.

Ailelerin geneli mahallede yaşanan çeteleşme sorunundan büyük bir sıkıntı duyduklarını söyleyip, devlet destekli gelişen bu çeteleşme sorunun tüm halkın birleşmesiyle yıkılacağını vurguladılar.
Egemen sınıfların ve kolluk güçlerinin bu tür semtlerde geliştirdiği bu çeteleşme politikasının ve kentsel dönüşüm adı altında yoğunlaştırıp, geliştirdiği konusunda halkı bilgilendiren Partizan okurları halkımız bu tür oyunlardan korkmayacaktır sözlerini de eklediler.

Evlerinin duvarları devrimcilerin kanlarıyla sıvanmış olduğunu bilen Gülsuyu Mahallesi halkı, her şeyin bilincinde olduğunu ve devrimcilerin arkasında değil aynı safta yan yana yürüyeceklerini, adeta tek vücut olacaklarını söylediler.

“Eskiden kapımız açık uyuyacak haldeydik.” “Okullar açıkken kız çocuklarımızın okuldan dönmesini bekleyene kadar akla karayı seçer hale geliyoruz.” “Devletin hiçbir güvenlik güçlerine güvenmiyoruz. Mahallede gözümüzün önünde kadını dövüp,çocuklara kurşun sıkıyorlar.” “Mobese kameralarıyla dolu olan bu mahallede kameranın altında insan vuruyorlar ve hala dışarıdalar.”   sözlerini söyleyen mahalleliler yoğunluktaydı.

Partizan okurları bu konuda forumlar, toplantılar ve kitle çalışmaları yaptıklarını ve sürdüklerini de dile getirip bu konuya duyarsız kalmamaları için halkımıza da katılması çağrısında bulunmuştur.

Bayram öncesi, arifesi ve bayramla birlikte ve sonrasında da ev ziyaretlerinin devam edeceğini söyleyen okurlarımız: “Biz bir beden, halk ise bizim başımızdır. Ve başsız bir beden düşünülemez. Halkın dışında kaldığı hiçbir hareket başarıya ulaşmamıştır.” sözlerini de ekledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu