Güncel

Gözaltı ve tutuklama terörü İstanbul’da protesto edildi(video haber)

H.Merkezi: 13 Kasım günü sabaha karşı 15 ilde eş zamanlı yapılan ve burjuva basında MKP operasyonu diye lanse edilen gözaltı ve tutuklama terörü İstanbul’da kitlesel bir eylemle protesto edildi.

İçine düştüğü çaresizlikten, azgın saldırılarla kurtulmaya çalışan TC devleti, artık alışkın olduğumuz devrimci, demokrat, ilerici kurumlara karşı gözaltı, tutuklama saldırısını son olarak DHF üyeleri, taraftarları ve Halkın Günlüğü çalışanlarına yönelik gerçekleştirdi.

15 ilde toplam 61 kişiyi gözaltına alınan operasyonda Malatya da 6 kişiyi tutuklandı.

Yaşan gözaltı, tutuklama terörünü protesto etmek için DHF tarafından Galatasaray lisesi önünde basın açıklaması yapıldı. Devrimci dayanışmanın güzel bir örneğinin yaşandığı eylem kitlesel geçti.

DHF adına basın açıklamasını Okuyan Ozan Doğan ; “gözaltına alınan 61 kişinin hedef olarak seçilmesinin sebebinin DHF’nin eylem ve etkinlikleri çerçevesinde işçi ve emekçilerin demokratik hakları için mücadele etmek, devrimci-halkçı yerel yönetimler mücadelesi vermek, yozlaşmaya-çeteleşmeye karşı halkın devrimci kültürünü sahiplenmek, öğrencilerin akademik-demokratik hakları için mücadele etmek, emperyalistlerin Suriye saldırganlığına karşı çıkmak ve ezilen ulus ve inançların hakları için seferber olmaktır” dedi.

“Baskı ve sindirme politikalarını boşa çıkaracağız” diyen Doğan “DHF üzerinde yoğunlaşan baskı ve sindirme politikalarını politik kitle faaliyetlerine yoğunlaşarak ve daha fazla örgütlenerek boşa çıkaracağız” dedi.

“Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz”, “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez”, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya” vb sloganların atıldığı eyleme birçok sanatçının yanı sıra Partizan ESP, BDSP, Mücadele Birliği, TKP-1920,BDP, DEDEF, KÖZ, Proleter Devrimci Duruş, Devrimci Çözüm ’de destek verdi.

“Eylem baskılar bizi yıldıramaz”, “yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarıyla son buldu.

DHF temsilcileri ve halkın günlüğü gazetesinden aldığımız bilgiye göre Malatya’da gözaltına alınan 8 kişiden 6’sı tutuklanırken hala gözaltında olan DHF üyelerinin ve halkın Günlüğü çalışanlarının yarın mahkemeye çıkartılacağı bekleniyor.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=tRZD1-L2a7A&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu