Güncel

Gezi Direnişi yargılanamaz!

İzmir: Gezi Direnişinin 2 dalgasının mahkemesi yarın Bayraklı Adliyesi’nde görülecek.
Gezi Direnişinden sonraİzmir’de başlayan operasyonda gözaltına alınıp tutuklanan Gezi Direnişçilerinden 14 kişinin davası yarın görülecek.
Hatırlanacağı üzere 23 Haziran’da Gezi Direnişine destek verdikleri için İzmir’de “Cadı avı” operasyonla 50’den fazla kişi gözaltına alınmış, daha sonra ara mahkemede 13’ü  serbest  bırakılmıştı.
10 Eylül’de İçlerinde Özgür Gelecek muhabiri İzzet Uysal’ın olduğu 8 Özgür Gelecek ve Yeni Demokrat Gençlik okurlarının bulunduğu toplam 14 Gezi Direnişçinin mahkemesi görülmüştü. Mahkeme direnişçilerin tutukluluklarının devamına karar vermiş ve  bir sonraki mahkemeyi 3 Aralık tarihine ertelenmişti.
İkinci dalga olarak adlandırılan operasyonla gözaltına alınan 7’si tutuklu 14 direnişçinin mahkemesi ise yarın Bayraklı Adliyesinde görülecek. 

14 direnişçi,  “2911 sayılı Toplantı, Gösteri ve Yürüyüş Kanunu’na muhalefet etme”, ve “görevi yaptırmamak için direnme” vb “suçlardan” “yargılanacak”
Yarın  görülecek Gezi’nin ikinci davasına Hasan Ocak’ın aileside katılacak.
Tutsak yakınları, aileleri ve içlerinde pek çok devrimci, demokrat kurumun bulunduğu İzmir Dayanışması yarın saat 09.00’da tutsaklara destek olmak için, mücadelelerini sahiplendiklerini haykırmak için Bayraklı Adliyesi önünde olacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu