Emek

“Gezi direnişi sürüyor, KESK yürüyor!”

Bursa: Kamu emekçilerin 2014-2015 Toplu Sözleşme sürecinin AKP hükümeti ve Memur- Sen’in ihanetiyle sonuçlanması üzerine KESK’li emekçiler Ankara’ya dört kolda yürüyüş eylemi başlatarak bu ihaneti protesto ettiler.

16 Ağustos günü Edirne’den başlayan “Mehmet Ayvalıtaş-Ali İsmail Korkmaz Yürüyüş Kolu”nu 18 Ağustos günü saat 17.00’de Bursa Kent Meydanı’nda KESK’li emekçiler ve devrimci ilerici kurumlar tarafından karşıladı.

Buradan en önde “Mehmet Ayvalıtaş ile Ali İsmail Korkmaz Yürüyüş Kolu” KESK imzalı pankart, KESK’li emekçilerin taleplerini içeren pankart ve tutuklu KESK’lilerin fotoğraflarını taşıyarak; “AKP’den Hesabı Emekçiler Soracak”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Gezi Direnişi Sürüyor, KESK Yürüyor”, “Tutuklamalar Baskılar Bizleri Yıldıramaz”, “KESK’li Tutsaklar Serbest Bırakılsın” vb. slogan ve alkışlarla Fomara Meydanı’na yüründü.

 

“Hiçbir talebimiz yerine getirilmedi”

Burada KESK MYK üyesi Ali Berberoğlu tarafından okunan basın açıklamasına başlamadan önce; Antakya’daki yürüyüş kolunun, Gezi ayaklanması sürecinde yaşamını yitiren Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’ın ailelerini ziyaret etmek için yürüyüş yaparken uğradıkları polisin gazlı saldırısı protesto edildi.

Yapılan açıklamada Berberoğlu; sözleşme sürecinde hükümetin ve yandaş sendika Memur-Sen’in uzlaşmasıyla emekçilere ihanet ederek hiçbir talebinin gerçek temelde yerine getirilmediğini ifade etti.

Berberoğlu; “Bizlere tek teminatı şiddet, baskı ve daha fazla yoksulluk olanlara karşı bizim teminatımız fiili meşru mücadele geleneğimiz olmaya devam edecektir” dedi.

Berberoğlu; KESK’li tutsaklara hitaben, “Bedence aramızda olmasalar da kalben bizimledirler. Onları buradan selamlıyoruz” diyerek sloganlarla eylem sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu