Güncel

Gezi direnişçilerine özgürlük!

İstanbul: Bugün (20 Haziran) Galatasaray Lisesi önünde Gezi Direnişi Tutuklu Aileleri tarafından gözaltı terörünü protesto etmek için oturma eylemi yapıldı. Aileler oturma eyleminde Gezi Tutsaklarına özgürlük istedi. 

Saat 17.00’da lise önünde toplanan kitle tutsakların fotoğraflarının olduğu dövizlerle oturdu.

İzmir Yenikapı Tiyatrosu’ndan bisikletle Gezi Parkı’na gelen Ömür İpci eylemi desteklenmek için bir konuşma yaptı. Konuşmada, “İzmir Yenikapı Tiyatrosu emekçileri olarak 13 Temmuz Cuma günü İzmir Bornova’dan bisikletlerimizle yola çıktık. Dikili, Ayvalık, Burhaniye, Yalova gibi pek çok yerde gezi direnişini ruhunu anlatmak için konakladık, kent meydanlarındaki forumlara katıldık ve halkın sıcak ilgisi ile karşılaştık” denildi. Konuşmadan sonra kitle, “Devrim şehitleri Ölümsüzdür”, “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş” sloganlarını attı. Oturma eylemi sırasında bütün Gezi tutsaklarının isimleri okunup özgür bırakılması talep edildi.

Aynı zamanda insanlar coşkulu, “Bizim Ölüm Yok” ve ”Çav Bella” marşlarını söylendi.  Oturma eyleminin ardından Gezi Direnişi Tutuklu Aileleri adına Gizem Çelik bir basın açıklaması okuldu. Konuşmada, “Bir çok meslek odası, sendika, siyasi parti, mahalle derneği, taraftar grubu ve inisiyatif dahil 124 bileşeni olan Taksim Dayanışması, halktır. Suç örgütü, en meşru demokratik hakkını kullanan insanlar silah doğrultan, öldürene kadar döven, kadınlara çıplak arama işkencesi uygulayan, direnişçileri tutuklayanlardır… Biz aileler olarak Gezi direnişi boyunca gösterilen dayanışması örneğini sürdürüyoruz. Tüm direnişçiler için kurdukları komploları boşa düşürene kadar, tüm direnişçiler serbest bırakılana kadar mücadelemiz devam edecek” dilendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu