Manşet

Gerillanın Kontrol Noktasında Sıcak Karşılaşma!(Yenilendi video haber)

H.Merkezi: Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde yaşanan gelişmeleri yerinde incelemek üzere bölgeye giden heyet, gerillanın kontrol noktasına takıldı.

BDP, DTK, HDK, EMEP, SDP, ÖDP ve ESP’nin oluşturduğu heyet, Bağlar köyünde PKK gerillaları tarafından durduruldu. Gerillalar, heyette bulunan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve diğer milletvekilleriyle sohbet etti. Oldukça sıcak görüntülerin ortaya çıktığı buluşma AKP ve MHP’nin “sert” tepkisiyle karşılaştı.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği bayramlaşma törenine katılan Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, burada yaptığı konuşmada gerillanın heyetin yolunu keserek yaptığı sohbete yönelik tahammülsüzlüğünü ortaya koydu: “Ülkemizde terör ve teröristler bayram da yapmadılar, ramazan da demediler, utanmadan, Allah’tan korkmadan, milletvekilleriyle bile kucaklaştılar. Kardeşlerim, bu acılı olay utanç vericidir, hicap duyacağımız bir iştir’” sözleriyle BDP’li milletvekillerini eleştiren Arınç, AKP hükümetinin Kürt halkına yönelik ırkçı, saldırgan politikasında ısrar edeceğini gösterdi.

AKP cephesinden bir yorumda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’ten geldi. AK Parti Adana İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Ömer Çelik, devletin tüm propagandasına rağmen gerillanın bölgede hakimiyeti ele geçirdiği ve yol kontrollerini sürdürdüğü gerçekliğini, devletin bu konudaki dezenformasyonunu gizlemeye çalıştı. “Bazı şuursuz milletvekilleri gidip bu teröristlerle kucaklaşarak, ‘PKK’nın çizdiği alan dışında Kürt olamazsın, PKK’nın çizdiği alan dışında Kürt kimliğini savunamazsın’ mesajını vermeye çalışıyor” diyen Çelik, Kürt halkının evlatlarıyla hasret dolu kucaklaşmalarından duyduğu rahatsızlığı ortaya koydu.

Van Cumhuriyet savcılığı gerillanın heyetle karşılaşması ve ortaya çıkan görüntüler üzerine inceleme başlattı. Savcılık BDP’lilerinde içinde olduğu heyetin tesadüfen değil bilinçli bir şekilde gerilla ile buluştuğunu iddia ediyor.


 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu