Manşet

Gerçekleri bastıramayacaksınız

Gülsuyu Mahallesi’nde halka ve devrimcilere saldıran çeteleri kollayan, sırtını sıvazlayan devlet hedef tahtasına devrimcileri oturtarak gözaltı ve tutuklama terörüne başladı.

Gülsuyu Mahallesi devrimcilerle halkın omuz omuza büyük mücadeleler sonucu kurduğu bir mahalledir. Halkı her daim devrimci, muhalif kimliğini korumuş mahalleye, rant kapısı olarak bakan devlet geçmişten bu yana çeşitli şekillerde saldırarak, mahalleyi kimliğinden soyutlamak istemektedir. “Kentsel dönüşüm” politikasıyla birlikte mahalle halkı egemenlerce; yıldırılmak, sindirilmek istenmektedir. Devlet, mahalle halkını yozlaştırmak için geçmişten bugüne; fuhuşu, kumarı, uyuşturucuyu mahalleye sokmak istemiş ve elinden gelenide yapmıştır. Ama geçmişten bugüne de karşısında Gülsuyu halkının devrimcilerle omuz omuza, örgütlü karşı koyuşunu bulmuştur.

Son süreçte Gülsuyu’na dönük saldırılarında pervasızlaşan devlet mahalle halkını yozlaştırmak, yıldırmak için çeteleri palazlamış, çeteler eliyle birçok saldırı düzenlemiş, halktan ve devrimcilerden onlarca kişiyi yaralamış, Hasan Ferit Gedik’i katlettirmiştir.

Çeteler eliyle yaptığı saldırılarla Gülsuyu halkını, devrimcileri sindiremeyen devlet şimdi de zırhlı araçlarıyla, helikopterleriyle, yüzlerce polisiyle mahallede gözaltı ve tutuklama terörü başlattı.

Gülsuyu’nda bu sabah (7 Ekim) 70’e yakın ev TMŞ, özel harekât polisleri tarafından basılarak onlarca devrimci- demokrat gözaltına alındı. Halk Cephesi ve ESP üyelerinin yanı sıra çok sayıda gazetemiz Özgür Gelecek okuru ve Partizan okurları da gözaltına alındı.

Mahallenin giriş-çıkışları halen polis tarafından tutulmakta, mahallenin içerisinde polis tarafından terör estirilmektedir.

Gözaltı ve tutuklamalarla yapılmak istenen açıktır. Çetelerin yetmediği noktada doğrudan, saldıran devlet, Gülsuyu halkını ve devrimcileri sindirmek istemektedir. Gülsuyu halkı geçmişten bugüne devletin birçok saldırısına maruz kalmıştır. Her dönem olduğu gibi Gülsuyu halkı bu saldırılara da devrimcilerle omuz omuza örgütlü duruşuyla, devrimci-muhalif kimliğiyle yanıtını verecektir.

Çeteler eliyle Gülsuyu halkını sindirmek isteyip, yeterli olmadığı noktada doğrudan halka, devrimcilere saldıranların düştüğü durum korkularının, acizliklerinin ifadesidir. Nafiledir saldırıları, Gülsuyu halkı geçmişte onlarca kez tanık olunduğu gibi, devrimcilerle omuza omuza kimliğine, kültürüne, mahallesine sahip çıkacaktır. Ne çeteleri, ne gözaltıları, ne tutuklamaları, Gülsuyu halkının devrimcilerle omuz omuza mücadelesini engelleyebilecektir!

 

Özgür Gelecek Gazetesi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu