Gençlik

Gençlik emperyalist saldırganlığa karşı

Ankara: 30 Kasım Cuma günü Ankara’da devrimci-demokrat gençlik örgütleri tarafından Ortadoğu ve Suriye’ye yönelik emperyalist saldırganlığı protesto amacıyla gerçekleştirilen eylem için Yüksel Caddesi’nde buluşuldu.

Buradan AKP Ankara İl Binasına yüründü ve AKP il binası önünde basın açıklaması okundu. DGH’nin destekçisi; Ekim Gençliği, Kaldıraç, SDH, SGD, YDG’nin örgütleyicisi olduğu eyleme halkın ilgisi büyüktü.

Okunan basın açıklamasında TC’nin emperyalizmin uşaklığını yaptığı, Suriye’ye yönelik gerçekleştirilen, Suriye içerisindeki çetelerin beslenmesine, silahlandırılmasına ve kimi güçlerin manipülasyonuna hizmet eden emperyalist müdahalede TC’nin emperyalizmin lojistik destek üssü konumunda olduğu, Suriye ve Ortadoğu coğrafyasında boy veren Kürt ulusal mücadelesinin TC için ne anlam ifade ettiği, İsrail’le kol kola giden her türlü ekonomik ve askeri olanağını İsrail’den sakınmayan TC’nin Filistin gündemindeki samimiyetsizliği vurgulanarak, NATO’dan patriot füzelerinin istenmesi gibi güncel gelişmelerle beraber AKP hükümeti ve uygulamalarının teşhiri yapıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu