Güncel

Geleneksel Limontepe festivaline davetlisiniz!

İzmir: 5. Geleneksel Limontepe Halk Dayanışma Festivali “Gezi’den Rojava’ya Dayanışmayı Büyütüyoruz!” şiarıyla yarın (26 Ekim Cumartesi) gerçekleştirilecek.
Her yıl Limontepe gibi emekçi, yoksul bölgelerde yaşayan halka yönelik sömürü düzenine karşı birlikte dayanışma içinde olabilmenin alternatifini oluşturabilmenin mütevazi bir adımı olması anlamına gelmektedir bu festival.
Kürtlerin, Alevilerin ve toplumun muhalif tüm kesimine yönelik saldırıların cevabı olan Gezi Ayaklanması ve Rojava direnişinin festivalin ana temasını oluşturacağı belirtildi. Festival Platformu, “Suriye’ye yönelik emperyalist işgal ve müdahale siyasetinden kıdem tazminatının gasbını amaçlayan sömürü politikalarına, pervasızlaşan devlet teröründen mahallelerimizde körüklenen yozlaşma ve çeteleşmeye karşı; emekçilerin cevabının Gezi Ayaklanması ve Rojava’da açığa çıkan iklimi yaymak amaçlı çeşitli etkinlikler düzenledik” dedi.
 “Gezi’den Rojova’ya dayanışmayı büyütelim”
Limontepe Festival Platformu, “Gezi Ayaklanması’ndan Rojava’ya ezilenlerin emekçilerin dayanışmasını büyütmek isteyenleri, savaş politikalarına karşı barışı, yıkımlara karşı barınma hakkı talebini yükseltenleri festivalimize bekliyoruz” şeklinde çağrı yaptı.
Festival, Limontepe Festival Platformu (HDK/Halkların Demokratik Partisi, Komünist Köz, Özgür Yaşam Eğitim ve Dayanışma Derneği) tarafından düzenlenen etkinliklerde pek çok devrimci demokrat kurum da stant vb çalışmalarla yerini alacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu