Emek

Gebze Organize Sanayi’de bildiri dağıtımı

6 Ekim günü akşam saatlerinde Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bazı fabrikaların işçilerin çıkış saatinde kıdem tazminatı yasasıyla ilgili çıkan DDSB bildirilerinin dağıtımını yaptık.

Bildiri dağıtımı sırasında işçilerle sohbet ettik. Sohbet ettiğimiz işçilerden biri, kıdem tazminatının iş yerindeki tek güvencesi olduğunu, bu durumda tek güvencesinin elinden alındığını belirtti. Başka bir emekçi ise sohbetimiz sırasında, çalışmalarımıza destek olmak istediğini belirtti ve bildiri dağıtımına oda katıldı. Bildirilerin bitmesi üzerine “daha fazla varmı” diye sordu.  Bir diğer işçi ise, kıdem tazminatının önemli bir hak olduğunu, yasa değişikliğiyle birlikte güvencelerinin elinden alındığını ve bunun “işçi sınıfını öldürmek” anlamına geldiğini söyledi ve bu konuda sendikaların yeterli çalışma yürütmediğini, daha aktif çalışmaları gerektiğini söyledi.

Bildiri dağıtımımız sırasında sık sık işçilerle sohbet geliştirmemiz çalışmamızı olumlu kıldı. Akşam saatlerinde bildirilerimizi bitirerek çalışmayı sonlandırdık.

Kartal’dan bir DDSB’li

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu