Manşet

Ethem son yolculuğuna uğurlanıyor

H. Merkezi: Ankara’da polis kurşunu ile yaşamını yitiren Ethem Sarısülük için yapılacak anmaların programı açıklandı.

Gezi Direnişi ile başlayan ve İstanbul, Ankara gibi Türkiye’nin birçok iline yayılan direnişte polis saldırısı sonucu yaşamını yitiren Ethem Sarısülük anma progmanı bugün Ethem’in ailesi, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına yapılan basın toplantısıyla duyruldu. Ankara halkı yarın Kızılay’a çağrıldı.

Basın toplantısında ilk sözü KESK dönem sözcüsü alarak, “Ethem Sarısülük yoldaşımızı kaybettik. Sözlerin ve kelimelerin yetersiz olduğu ancak duygularla açıklanabilecek günler yaşıyoruz. Ethem yoldaşımız, canımız, hayatının en güzel günlerinde aramızdan ayrıldı. Devrimciler sevdalarını ve ağıtlarını hep birlikte söylerler” şeklinde konuştu.

Ardından Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük, halkın yiğit bir evladını daha kaydettiğini ve polisin Ethem gibi nice insanın katlettiğini vurgulayarak, Ethem direnişin şehididir ve tüm halkımızı Ethem’i son yolculuğuna uğurlamaya çağırıyoruz” diyerek yarın yapılacak anmaya Ankara halkına çağrı yaptı.

Toplantıya katılan Hasip kaplan’da söz alarak bir konuşma yaptı.Kaplan polisin hedef göstererek Ethem’i vurduğunu hatırlatarak, “Halkımız üzerine düşeni yapacaktır ve şehidini uğurlayacak” dedi.

Konuşmalardan sonra yarın yapılacak anma programı açıklandı.

 

Cenaze programı:

 

Tarih: 16 Haziran Pazar

 

Saat: 12.30 Ethem Sarısülük’ün vurulduğu Kızılay’da anma programı, saygı duruşu ve karanfil bırakma

 

Saat: 13.30 Kızılay’dan Sıhhıye’ye yürüyüş

 

Saat: 14.00 Sıhhıye köprüsü üzerinden otobüslere biniş

 

Saat: 14.30 Batıkent Cemevi’nde tören ve konuşmalar

 

Saat: 16.00 Cenazenin Çorum Sungurlu’ya uğurlanması

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu