Kültür&Sanat

Esenyalı’dan bir festival geçti!

Gezi eylemleriyle birlikte emekçi semtlerde oluşan forumlardan biri olan Esenyalı Halk Meclisi bir festival örgütledi. Esenyalı Halk Festivali olarak adlandırılan festival 30-31 Ağustos’ta gerçekleşti.

Kardeşliğimize, Doğamıza, Özgürlüğümüze DOKUNMA” şiarıyla yapılan festivalde birçok sanatçı ve sivil toplum kuruluşları yer aldı. Halk Festivali iki gün boyunca forumlarla başlayıp akşamları konserlerle devam etti. Mahallede yapılan forumlarda katılım az olsa da tartışmalar yoğun geçti.

Festivale gelen sanatçılar Cevdet Bağca, Haluk Tolga İlhan, Agire Jiyan, Murat Yeşilyurt, Hasan Ali, Rojda Erkol, Baran Altınsoy, Domane Dersim, Koma Seçkinler, Musa Kurt, Mehmet Ekici, Mesut, Pendik PSAKD Müzik Grubu, Halk Oyunları Ekibi olurken; Ertuğrul Kürkçü, Abdullah Levent Tüzel ve CHP’li bazı milletvekilleri de festivale katıldı. Esenyalı semtinde böyle bir festivalin ilk defa olması ve katılımın beklenenden fazla olması herkesi heyecanlandırdı.

Festival süresince diğer kurumlar gibi biz de Partizan olarak standımızı açtık. Festivalde standımıza ilgi yoğundu. İbrahim Kaypakkaya resimleri ile donattığımız standımızda gazete ve kitap satışı yaptık, insanlarla ilişki kurduk.

Bizlerle iletişime geçenlerin sadece festival ya da bir kereliğine değil artık Esenyalı’ya sürekli gelmemizi istediler. Biz Partizanlar da artık Esenyalı halkının taleplerini yerine getirmek için elimizden geldiği kadar çalışacağız.

 

Esenyalı’dan bir ÖG okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu