Güncel

Esenlerde şölen çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Esenlerde “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” etkinliği kapsamında çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. 7 Ekim Pazar günü sabah yoldaşlarımızla ve okurlarımızla bir araya gelerek kahvaltı yaptık. Kahvaltı süresince yaptığımız güncel politik tartışmaların ardından etkinliğe dair, çeşitli sohbetler ettik, çalışmalarımızı değerlendirdik ve önümüze yeni görevler koyduk.

Etkinlik üzerine tartışmalarımızda açığa çıkan ve üzerinde önemle durduğumuz konu etkinliğin amaç değil araç olması gerektiğiydi. Bu manada bizim düşündüğümüz kaygılandığımız gün 11 Kasım değil 12 Kasım ve onu takip eden günlerdir.

“Kaygılanmamız” gereken, “kafa yormamız” gereken esasında 12 Kasım günü ve onu izleyen günlerdir. Tartışmamız da ortaya çıkan konu ise “açığa çıkan ilişkileri ve yakalanan ivmeyi” daha ileriye taşımak oldu.

Esenler’in kendi içinde ciddi bir potansiyel taşıdığı kahvaltımıza katılımda da açığa çıktı.  Yoldaşlarımızla ve okurlarımızla yaptığımız bu kahvaltının ardından ise Esenler ve Birlik mahallerinde afiş çalışması ve broşür dağıtımı yaptık.

Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği çalışmamız sırasında halkımızı etkinliğimize davet ederken Tohum Kültür Merkezi üzerine de sohbetler ettik.

Burada herkes afiş yapıyor sen ne karışıyorsun!

Afiş çalışması sırasında “dakikada bir” yanımızdan geçen resmi polis araçları yerini, çalışmamız biter bitmez sivil polislere bıraktı. Polisler yanımıza gelerek yaptığımızın yasak vs. olduğunu söyledi. O sırada sohbet ettiğimiz mahallenin gençleri; “Burada herkes afiş yapıyor sen ne karışıyorsun!” vs. diyerek polislere tepki gösterdi. Mahallenin gençlerinin ve bizim gösterdiğimiz tepki üzerine polisler “idari ceza” kesmekten “vazgeçerek” mahalleden uzaklaştılar.

Esenler bölgesinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor ve edecek.  TOHUM BÜYÜYECEK, FİLİZ VERECEK, ÇİCEK AÇACAK, UMUT OLUP ALTINÇAĞA AKACAK.

(Esenler Partizan)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu