Manşet

Erzingan’da PSAKD çadırına saldırı

Erzingan: Muharrem Ayı nedeniyle Erzincan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından Dörtyol’da açılan çadıra 18 Kasım günü saat 19.00 sularında gerici-faşist bir grup saldırmıştır.

Çevredekilerden edinilen bilgilere göre faşist-gerici grup, akşam 19.00 sularında PSAKD yöneticilerinin çadırdan ayrılması ile çadıra saldırmış ve PSAKD’nin flamalarını yakmış, çöpe atmış ve slogan atarak uzaklaşmışlardır.

PSAKD Şube Başkanı Salih Ürün, saldırının ardından karakola giderek, failler hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Binler protesto etti

Saldırının ardından saldırının gerçekleştirildiği çadırın önünde PSAKD tarafından bir basın açıklaması gerçekleştirilmiştir. Aralarında Partizan ve YDG’nin de bulunduğu birçok devrimci, demokrat, yurtsever kurum da açıklamaya katılarak destek verdi.

Yapılan açıklamada PSAKD tarihi boyunca Alevilere dönük saldırılara değinilmiş ve çadıra dönük saldırının Alevilere dönük saldırı zihniyetinin ürünü olduğuna değinildi.

Açıklama boyunca eylem için bir araya gelen binlerce kişi “Faşizme karşı omuz omuza”, “Dersim’in katili patron ağa devleti”, “Faşizmi döktüğü kanda boğacağız”, “Sivas’ın katili faşist TC devleti”, “Faşistlerden hesap lafla sorulmaz, bizde hesapları namlular sorar” sloganları atılmıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu