Emek

Emekliler Promosyon Hakkı için alanlarda

Bursa: Emekli-Sen 1 Kasım günü Fomara Meydanı’nda basın açıklaması ve imza kampanyası eylemi gerçekleştirdi. AKP hükümetinin 2007 yılında çıkarttığı,2007/21 sayılı genelge ile kamu çalışanlarına promosyon verilmesindeki farklı uygulamalara son vermek üzere çıkartılan genelgenin emeklilere de uygulamasını istedi.

Emekliler adına Emekli-Sen Şube Başkanı Günay Onayman’ın yaptığı açıklamada, emeklilerin parasını çalıştırıp, kendine gelir sağlayan bankaların bu gelirin cüzi bir kısmını promosyon olarak emeklilere verilmesi gerektiğini söyledi. Günay Onayman Çalışma Bakanı Faruk Çelik’i eleştirerek, bakanın bir süredir basın yoluyla “emekliye müjde“, “emekliye 13 Mayıs”, “emekliye promosyon” gibi haberler yaparak emeklilerin duygularını sömürdüğünü ve onları aldattığını ifade etti. Onayman, bakanın bu söylemlerinde samimi olmadığını sadece yaklaşan seçimin propagandası olduğunu vurguladı.

Onayman, “Emeklilerin hakkı olan promosyonların verilmesi için bugün ülke çapında yaptığımız basın açıklaması ve imza kampanyası ile 1 ay sürecek ve sonuna kadar bu hakkın alınması için mücadele edeceğiz. Tüm emeklilerinde bu mücadeleye katılarak destek olmasını istiyoruz” sözleriyle emeklilere yaptığı çağrıda bulundu.

Kitle, “Emekliyiz, haklıyız kazanacağız!’’, “Promosyon hakkımız gasp edilemez”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarına alkışla destek oldu ve eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu