Güncel

Şehit yoldaşlara sözümüzdür; Mücadeleyi Yükselteceğiz!

Munzur Festivali öncesi düzenlediğimiz köy çalışmaları sırasında yolumuzun düştüğü köylerde şehit ve tutsak ailelerimizi ziyaret eder, şehit yoldaşlarımızı mezarları başında ya da şehit düştükleri yerlerde birer anma gerçekleştiririz.

Çalışmalarımız sırasında Dersim dağlarının Munzur’u ve halkımızın kara kızı Kinem’i şehit düştükleri yerde andık. 29 Haziran 2011 tarihinde düşmanla çatışarak ölümsüzler kervanına uğurladığımız yoldaşlarımıza mücadeleyi yükseltme sözü verdik.

Köy halkıyla gerçekleştirdiğimiz anmada duygusal anlar yaşandı fakat Munzur kadar sessiz akan gözyaşlarımızın Munzur’un hırçınlığı kadar öfkenin bileyicisi, bilincimizin kavgaya çağrısıdır.

Kara Kızımız, Kinem yoldaşımız, dağ kartalı Munzur yoldaşımız, beş kadın yoldaşın ve Yurdal yoldaşın çağrısı, yerlerinin dolduğu/dolacağı sevinciyle birleşmekte ve mücadele büyüyeceğinin düşmana ilanımızdır.

Saygı duruşuna durduk ve tekrar pahasına yoldaşlarımız şahsında mücadeleyi yükselteceğimizin sözünü bir kez daha haykırdık. (Dersim Partizan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu