Gençlik

Ege Üniversitesi’nde Kermes Ve Forum

 Gezi İsyanı’nda gözaltına alınıp tutuklanan ve hala Kırıklar F tipi 1 Nolu Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Ege Üniversitesi Öğrencileri için kermes düzenlendi.

İbrahim Kaya, Serdar Gür, Abdullah Yüksel, Yunus Kızıltaş, Ceyhun Dönmez ve Kırıklar 2 Nolu F tipinde tutuklu bulunan Orhan Öztürker için Gezi Tutsak Ailelerinin ve öğrencilerin hazırladığı yemeklerle tutsak öğrencilerle dayanışma kermesi düzenlendi.

Kermese Yeni Kapı Tiyatro Topluluğu ve İzmir Müzisyenler Derneği hazırladıkları oyun ve müziklerle destek verdiler. Kermes Üniversite öğrencilerinin ve öğretmenlerinin çok büyük ilgisini topladı.

Tutsaklara Mektup atılacak

Biz YDG’liler de aynı gün içerisinde Ege üniversitesinde “Ali İsmail’in Katili Polis Üniversiten Defol” yazılı pankartımızın önünde stant açtık ve öğrencilerin yoğun olarak geçtikleri yerlere Gezi Şehitlerinin ve Tutsaklarının resimlerini astık. Ayrıca Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesinin çimlerinde Öğrenciler ve Eğitim-Sen’li Akademisyenler bir forum gerçekleştirdi. Forumda Gezi tutsaklarıyla dayanışmanın daha fazla güçlendirilmesinin gerektiği tartışıldı. Ayrıca hapishanelerde ki tutsaklar üzerine yapılan işkence ve baskılardan bahsedildi. Tutsakların kötü muamele gördüklerini ve bunun üzerine açlık grevine gittiklerini bu doğrultuda örgütlenen eylemliklerin Buca Kırıklar F Tiplerine taşınması gerektiği vurgulandı. Yine forumda 10 Ekim günü Üniversite kampusunda toplanıp kampus içerisindeki PTT ye yürünerek tutsaklara mektup atılması kararlaştırıldı. Forumun devamlılığını sağlanması için 23 Ekime tekrar bir forum konularak etkinlik sona erdi.

 

Ege Üniversitesi’nden bir YDG’li

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu