Güncel

Düğünde gazete dağıtımı

Sarıgazi Partizan olarak aldığımız kararlar doğrultusunda haftalık olan gazetemizin faaliyetini sekteye uğratmadan kitlelere ulaştırıyoruz.

Cuma günü Sarıgazi esnafına gazetemiz götürüldü. Cumartesi Yenidoğan ve Sarıgazi’de gazetemizi dağıttık. Pazar günü de Taşdelen Aydınlar Mahallesi’nde gazete faaliyetimizi sürdürdük. Okurlarımızla gazetemizi tartışıp tartıştırırken bir taraftan da 3 Kasım’da gerçekleşecek olan Alevi mitingi için çağrı yaparak çalışmalarımızın startını vermiş olduk.

 

“Biz sessiz kalırsak…”

Taşdelen Aydınlar Mahallesi’nde bir düğüne denk geldik. Düğünde gazetemiz sahiplenildi, götürdüğümüz gazete yoğun ilgiye yetmedi! Kadınlarla ilişki kurduk, sohbet ettik. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü ile ilgili YDK çalışmalarımız kapsamında bölgede neler yapabiliriz üzerine hep birlikte tartıştık.

Kadınlar sohbet sırasında “Sesimizi duyurmalıyız. Biz sustukça, bizi konuşamaz sanıyorlar! Öyle de güzel konuşuruz ki” diyerek, çalışmalara katılacaklarını belirttiler. Görünen o ki, Gezi İsyanı sırasında her gün on binlerle sokağa dökülen Sarıgazi halkından kadınlar, ayaklanmanın ruhunu hala içlerinde taşıyorlar.

Bizler Sarıgazi Özgür Gelecek okurları olarak gazete faaliyetimizin devamlılığında kitlelere yüzümüzü döndüğümüzde faaliyetimizin daha anlamlı ve faaliyet yürüten yoldaşlarımızın daha kararlı olduğunu görebiliyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu