Güncel

Dudullu’da halk toplantısı yapıldı

Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şöleni öncesi birçok bölgede olduğu gibi Dudullu’da da çeşitli araçlar kullanılarak kitle çalışmasına başladık.

Afiş çalışmasının yapıldığı mahallede ilk olarak özellikle okurlarımızın katıldığı bir halk toplantısı yaptık.  40 kişinin katıldığı toplantıda; yapılan konuşmalarda özellikle mahallede yaşanan sorunlar üzerinde duruldu. Kuruma yönelik eleştiri ve önerilerin getirildiği toplantıda sistemin bizlere dayattığı kültürel yozlaşma ve yabancılaşma üzerinde duruldu.

Özellikle gençlerin, kadınların kendilerini ifade edecekleri alanların olmadığı, gençliğin devrimci kültürden uzaklaştığı yönünde getirilen eleştirilerin çözümünün örgütlenmeden, örgütlü hareket etmeden geçtiğine vurgu yapıldı. Buradan yola çıkılarak halkın ilerici, devrimci kültürünün yaşatılacağı kültür sanat kurumlarına olan ihtiyaç ve buraların yarattığı boşluğu sistemin doldurduğu üzerinde duruldu. Bu anlamda 11 Kasım’da yapılacak olan Umudu Tohumca Büyütüyoruz şöleninin önemi vurgulandı.  Kolektif bir şekilde örülecek kitle çalışmasında herkese sorumluluklar düştüğü söylendi.

Çok verimli ve sıcak samimi tartışmaların yaşandığı toplantıda somut planlar yapılarak ilk adım olarak güncel siyasal gelişmelerin, mahallede yaşanan sorunların tartışılıp birlikte çözümler üretileceği aylık düzenli toplantılara ihtiyaç olduğu vurgulandı ve 21 Ekim tarihine bir toplantı konuldu. Özel olarak gençliğin sorunlarının konuşulacağı toplantıda yöresel yemekler, müzik ve sinevizyon gösterimi de yer alacak.(Dudullu Partizan okurları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu