Güncel

“Dr. Arslan davasının takipçisiyiz”

Mersin: Mersin’de sağlık emekçileri tarafından 12.00’de Mersin Hastanesi Başhekimlik binası önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yapıldı. Mersin Sağlık Hakkı Meclisi tarafından yapılan eylemde, bir hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan davasının takipçisi olunduğu belirtilerek hastanelerde şiddet gören sağlık emekçileri olarak bugün Antep’ te görülen davada “Adalet bekliyoruz” denildiği söylendi.  

“Cinayetleri gördük, azmettiricileri de biliyoruz”

Bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülen ve  bugün Antep’te dördüncü duruşması görülen Dr. Ersin Arslan davasına dikkat çekmek amacıyla yapılan açıklamaya çok sayıda sağlık emekçisi katılırken “Sağlıkta şiddetin kurbanı doktor Ersin Arslan onurumuzdur” pankartının açıldığı ve “Sağlıkta şiddet istemiyoruz” sloganlarının atıldığı eylemde kitle adına basın metnini okuyan Mersin Tabip Odası Başkanı Galip Kırıcı, Arslan’ın özgeçmişini özetleyerek, “Cinayetleri gördük azmettiricileri de biliyoruz. ‘Paracı doktorlar görültü çıkarıyor’ diyen Sağlık Bakanı’nı, ‘Ben doktora iğne yaptırmam, doktorlar adamı felç ederler alimallah’, “Doktor efendi dönemi bitti’ diyen başbakanı unutmadık'” diye kaydetti.   

mer-12-12-13-saglik-hakki-meclisi-aciklama 2“Böyle sağlık sistemi olmaz”

Arslan’ın öldürüldüğü 17 Nisan 2012’den bu yana, “Böyle sağlık sistemi olmaz/ Sağlıkta şiddet sona ERSİN” diye haykırdıklarını ifade eden Kırıcı, hastanelerde, acillerde, polikliniklerde, ameliyathanelerde, aile sağlık merkezlerinde, şiddete maruz kalan, dövülen, yaralanan, sakatlanan, öldürülen sağlık emekçileri olarak Antep 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada “Adalet bekliyoruz” denildiğini söyledi.

Açıklama, 10 dakikalık oturma eylemi ardından sonra erdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu