Güncel

Direnişe 1 Mayıs’tan destek

Kartal: 1 Mayıs Mahallesi halkı yaptığı yürüyüş ile Gezi şehitlerini anarak, ülkenin dört bir yanında süren direnişe destek verdi.

“AKP faşizmine geçit vermeyeceğiz” yazılı pankart açılan eylem Eski Karakol Durağı önünde başladı. 18 Mayıs Caddesi boyunca gerçekleşen yürüyüşte aralarında Partizan okurlarının da bulunduğu kitle sık sık, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Katil devlet hesap verecek”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür” sloganlarını attı. Yapılan ajitasyonlarla halk, direnişte yaralanan ve aylardır komada olan Berkin Elvan’a ve Gezi direnişi tutsaklarına sahip çıkmaya çağrıldı.

Eylemde ayrıca Mehmet Ayvalıtaş’ın yaşamını yitirdiği TEM karayolu üzerinden geçerken, saygı duruşunda bulunuldu. Yapılan konuşmalarla Ayvalıtaş’ın bugün ölümünün 100.günü olduğuna dikkat çekilerek, “Unutmadık, hesap soracağız” dendi.

Eylem PSAKD’nin 14 Eylül günü Taksim’de yapacağı “Zorunlu din derslerine karşı 1 günlük oturma eylemine” ve Forumfest etkinliğine çağrı yapılarak, alkışlarla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu