Manşet

DHKP/C ‘den silahlı eylem açıklaması

H.Merkezi: Ankara’da dün akşam DHKP/C militanları tarafından bir eylem gerç.ekleştirildiği duyuruldu.

Halkinsesitv.com web sitesinin haberine göre, DHKP/C yayımladığı bir bildiriyle, Cuma akşam 21.30 sıralarında Ankara’da yaşanan çatışmaya ilişkin bilgi verdi.

 Açıklamada, çatışmanın üç saat sürdüğü, çatışma esnasında Muharrem Karataş isimli DHKP/C militanının çatışmada şehit düştüğü dile getirildi.

Açıklamada 6 insanımızı katleden 12 kişinin gözünü çıkartan, beynini akıtan katil polislere; “talimatı ben verdim, polisimiz kahramanlık destanı yazmıştır” diyen bir başbakanın olduğu yerde adaletin A’sı yoktur. Nitekim üzerinden üç ay geçmesine rağmen 6 insanımızın katilleri AKP iktidarı tarafından bizzat korunmaktadır.Halk çocuklarını katletmenin bir cezası yok mu? 6 insanımız öldürüldü,  6 ölü var… Bunun hukuken bir karşılığı yok mu? Berkin Elvan 95 gündür hala komada… Adalet isteyenlerin üzerine gaz bombalarıyla, TOMA’larla saldırılıyor. Adalet isteyen insanlarımız yerlerde sürükleniyor.” ifadeleri yer aldı.

Açıklama şöyle devam ediyor; “Eylemden yaklaşık 3 saat sonra savaşçılarımız Balgat Yüzüncü yıl mahallesinden kuşatılmış ve savaşçılarımızdan Muharrem Karataş çatışarak şehit düşmüş, bir savaşçımız da yaralı olarak tutsak düşmüştür.” 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu