Güncel

DİHA muhabiri Ferhat Aslan tutuklandı

Mersin: 25 Eylül tarihinde Mersin merkezli, 6 ilde eş zamanlı yürütülen “KCK operasyonu” adı altında yapılan operasyon sonucu gözaltına alınanların 25’i tutuklanmıştı.

Aralarında Mersin BDP eşbaşkanları, Pozantı’daki istismar olayında verdiği mücadele ile öne çıkan İHD başkanı ve çok sayıda kurum yöneticileri olan tutuklananlara; 4 kişi daha eklendi.

Tutuklananlar arasında Mersin DİHA muhabiri Ferhat Aslan da var. Bu sabah saatlerinde Arslan ile birlikte Adana Adliyesi’ne çıkarılan BDP Akdeniz İlçe Başkanı Yardımcısı Sıtkı Aydemir, Mersin GKM Çalışanı Mehmet Uluyer ve Akdeniz Belediyesi çalışanı Hüseyin Duran tutuklandı. Resmi işlemlerin tamamlanması sonrasında tutuklananların Kürkçüler F Tipi Hapishanesi’ne götürüleceği bildirildi.

DİHA muhabiri Aslan, Pozantı Hapishanesi’nde yaşanan çocuk tutsaklara yönelik cinsel istismar haberleriyle ismini duyuran bir gazeteciydi. Zira Aslan’a gözaltındayken sorulan Neden BDP ve MKM’ye gidiyorsun?”, “Niye İHD Şube Başkanı ile diyaloga giriyorsun?”, “Niye Cuma Namazlarını takip ediyorsun?”, “Niye Pozantı çocukları ile ilgili haber yapıyorsun?” şeklindeki sorular, Aslan’ın tutuklanma nedeninin gazetecilik yapmak olduğunu kanıtlıyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu