Manşet

“Devrimcilere kurşun sıktı, o benim kardeşim değil artık”

Kartal: Gülsuyu-Gülensu’da çetelere karşı mücadele devam ediyor. Devlet destekli bu çeteler kendi ailelerine dahi saldırıyor. Kardeşi çetelerin içine karşmış olan bir kişi ile görüşme gerçekleştirdik.

Devrimcilere dönük gerçekleştirilen saldırılarda da yer alan çete üyesi bir kişinin abisi ile Özgür gelecek gazetesi olarak görüştük. Çeşitli kaygı ve güvenlik nedeniyle isim vermeden yayımladığımız bu görüşmede aile bireyi kardeşinin çeteler içinde yer aldığını, devrimcilere dönük saldırılarda bulunduğunu ve onu kardeşi olarak artık görmediğini belirtti:

“Kendini, ruhunu satan bir şahsiyetin, bir zamanlar kendisine sahip çıkan devrimcilere kurşun sıkan bir kişinin” kardeşi olamayacağını ifade eden abi; “Ben daha önce de kardeşimle ilgili çeşitli şikayetlerde bulundum. Bu konu hakkında kimi devrimci kurumlarla görüşmeler gerçekleştirdim. Kardeşimin polislerle işbirliği içinde olduğunu ve bu anlamıyla mahalle içinde yok örgütlenmeler içinde olduğunu ifade ettim. Ben buna birkaç kez bireysel müdahale de etmek istedim, bize de saldırdı” diyen abi cümlesini şu şekilde tamamladı; “Saldırı devrimcilere değil bize de yapılmıştır. Bu çete benim kardeşime sıkmıştır. Benim kardeşlerim devrimcilerdir. Cezalandırılsın istiyorum. Utanç duyuyorum. O benim kardeşim değil artık…”

Devrimcilere dönük saldırılara değinen abi; “Devrimciler bizim mahallemizin gururu. Ben de eskiden bir yapılanma içinde yer aldım. Ve halen bu değerlerin savunucusuyum. Kardeşim bugün çeteler içinde, o yoz kültürün içinde olarak tüm çevresine korku saçmaya çalışıyor. Devrimci değerlere her gün küfrediyor. Ben buradayım, yürekleri varsa gelsinler diyor. Ben de buna karşı çıktığımda en son bana da ateş etmeye çalıştı. Annesine de silah çekti. Biz ailesi olarak ondan utanç duyuyoruz. O benim kardeşim değil. Kesinlikle cezasını çekmesini istiyorum. Bizlere onurlu bir yaşam sunan değerlere hakaret eden bu şahsiyet benim kardeşim olamaz. Annesine silah çeken bu şahıs benimle aynı soyadını taşıyamaz. Ben soyadımı değiştireceğim. Bunun başka çaresi yok. Ölse de kurtulsak diyorum. Bunun bu mahalleden kaçması, uzaklaşması veya tutuklanması bir anlam ifade etmez. Çünkü gittiği her yerde aynı pisliği üretecek bir kişiliğe sahip oldu. O kendini sattı her şeyden önce. Bunu kendisine bir zamanlar sahip çıkan devrimcilere silah sıkarak ispatladı. Allah onun belasını versin. Benim çocuklarım ona amca demiyecek. Çünkü böyle bir aile ferdimiz yok artık bizim için” dedi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu