Güncel

Devlet kazanamayacağı bir savaşta ısrar ediyor

İstanbul: Aralarında HDK’nin de bulunduğu bir çok kurum bu gün (27 08 2012) yaptıkları basın toplantısı ile 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Kadıköy’de olacaklarını deklare etti. Halkların Demokratik Kongresi (HDK), DİSK İstanbul Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler Platformu, TMMOB, Tabipler Birliği, İnsan Hakları Derneği, Özgürlük ve Dayanışma

Partisi (ÖDP), Halkevleri, TKP 1920 ve Uluslararası İşçi Dayanışma Derneği (UİD-DER) adına yapılan açıklamada savaşların dünyada yarattığı tahribata değinilerek “AKP’nin sorunları demokratik bir platformda çözmeyi ret ettiği“ belirtildi. Açıklama yapan bileşenler  “AKP’nin komşu devletlerle sorunlu ve savaşa girmeye yatkın olmasının yanı sıra ülke içinde de savaş koşullarına doğru gittiğini” söyleyerek  “ ırkçılığa, ayrımcılığa , militarizme ve savaşa ‘hayır’ demek için buluşuyoruz dedi.

Daha sonra HDK adına konuşan milletvekili A. Levent Tüzel ise “Devlet kazanamayacağı bir savaşta ısrar ediyor” diyerek  ezilen halkları Kadıköy de yapılacak olan mitinge çağırdı. Daha sonra sırasıyla konuşma yapan kurum temsilcileri Antep’teki bombalı saldırıya değinerek 1 eylülde Kadıköy’de olacaklarını belirttiler.

Mitinge dair de bilgi veren kurumlar mitingin 1 Eylül günü saat 14.00 da başlayacağını ve Tepe Nautilus ve Haydarpaşa Numune Hastanesi’nden alana yürüneceği belirtildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu