Güncel

Dersim’de ESP Gezi için yürüdü

Dersim:  Akşam saat 19.00’da Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Gezi Direnişi sonrasında devletin gözaltı ve tutuklama terörünü protesto etmek ve Gezi tutsaklarına özgürlük için bir eylem gerçekleştirdi.

Sanat Sokağında bir araya gelen ESP üyeleri “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Gezi şeyitleri ölümsüzdür”, “ESP susmadı susmayacak”, “Dersim isyandır Taksim’e selamdır” vb sloganlar eşliğinde Seyir Rıza Parkına yürüdü.

Seyit Rıza Parkında basın açıklaması yapıldı. Açıklama Mustafa Naci Toper tarafından okundu. Toper, Gezi Direnişinde polis şiddetini hatırlatarak 6 kişinin yaşamını yitirdiğini, sonrasında yapılan operasyonda içlerinde ESP üyeleri olan yüzlerce kişinin tutuklandığını dişle getirdi. Toper, “Ancak kendisinden öncekilerin izinden giden AKP ve Başbakan Erdoğan, sosyalistlerin bu darbelere alışkın olduğunu, her seferinde kendi küllerinden yeniden doğmasını bildiklerini unutmuş olmalı. Halkın öncüleri olan sosyalistleri yeneceklerini düşünerek yaptıkları bu saldırılardan umduklarını bulamadılar/ xbulamayacaklar” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Toper sözlerini Gülsuyu’nda yapılan silahlı saldırı bir SDG üyesinin çeteler tarafından yaralandığını hatırlatarak, çetelerin ve direnişcileri katilleri polislerin yargılanmasını istedi.

Eyleme Partizan BDP, EMEP, DHF ve TKP katılarak destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu