Manşet

Dersim Bölge Komutanlığından HPG-TİKKO Amutka Eylemine Dair Açıklama!

Elimize e-mail aracılığıyla ulaşan açıklamayı güncelliğinden dolayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

Halkımıza:

22 Haziran 2012 tarihinde HPG ve TİKKO gerillaları tarafından Hozat/ Amutka (Yenibaş)karakoluna yönelik ortak bir eylem gerçekleştirilmiştir. Saat 15:00 sularında gerçekleştirilen bu eylemlerde BKC ve Kanas türü uzun namlulu silahlarda kullanılmıştır.

Öncesinde karakol yakınına yerleşen eylem gurubu karakoldan çıkmak için hazırlanan özel birliklere mensup askerlerin toplu halde bir arada bulunduğu bir sırada saldırıyı gerçekleştirmiş, düşman güçleri neye uğradıklarını şaşırmışlardır. Bu saldırı bir hafta içinde Amutka karakolunda üslenmiş olan özel birliklere dönük ikinci saldırıdır. 15 Haziran tarihinde yine bu karakoldan çıkan düşman güçlerinin konumlandığı tepeye dönük olarak TİKKO gerillaları tarafından bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

Düşman bu eylemler sonrasında ya gözleme yoluna gitmekte yada 22 Haziran eyleminde olduğu gibi yaptığı “etkin manevra”lardan ve “ saldırıyı püskürttüğünden” bahsetmektedir. Yine bu eylemlerde düşmanın aldığı kayıplarda gizli tutulmaktadır. Bundan kaynaklı düşman kayıpları konusunda net bir bilgiye ulaşılamamıştır.

HPG güçleri ile ortak bir şekilde gerçekleştirilen bu eylem faşizmin Kürt yurtsever güçlerine ve Kürt halkına dönük dizginsiz saldırılarına karşı partimiz TKP/ML tarafından alınan pratik bir yansımasıdır. Halk ordusu TİKKO bundan sonrada yükselttiği gerilla savaşıyla, gerek birlikte gerek tek başına yapacağı eylemlerle faşizmin halka karşı yaptığı saldırıların hesabını sormaya devam edecektir. Zira emperyalizm uşağı faşist devletle hesaplaşmanın savaştan başka bir yolu yoktur.

Bundan dolayı halk ordusu TİKKO, proletarya partisi önderliğinde halk savaşı bayrağını her geçen zaman daha da yükseltecek, 40 yılda varılan noktayı daha ilerilere taşıyacaktır.

Yaşasın partimiz TKP/ML ve önderliğinde savaşan TİKKO!

Yaşasın halk savaşı!

TKP/ML TİKKO

Dersim Bölge Komutanlığı

Haziran 2012

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu