GüncelManşet

(Yenilendi-Video)DDSB’nin Punto Deri ziyareti

İstanbul: Bugün (11 Eylül) Punto Deri direnişi 30 gününü doldurdu. Zeytinburnu’nda bulunan Punto Deri direnişçilerine DDSB ve Belediye -İş üyeleri direniş ziyaretinde bulundular.

Belediye-İş Sendikası adına yapılan konuşmada; “Punto deri işçileri insanca yaşayabilmeleri için demokratik haklarını kullanarak sendikaya üye oldular. Mademki bu ülkede insan hakları varsa bu ülkede sendikalı olmak anayasal haksa Punto Deri işçileri de bu haklarını kullanabilmeliler” dendi.

DDSB adına yapılan konuşmada ise; “İşçilerin emekçilerin haklarına yönelik saldırılara karşı işçilerin ve emekçilerin aldığı tavır tarihsel bir tavırdır. Punto Deri işçileri de bu yöntemi denedi. Patronun işverenin karşısında haklarını almak uğruna sessiz kalmayı ve boyun bükmeyi tercih etmediler. Çocuklarına daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve daha yaşanabilir bir dünyada yaşayabilir hayat kazanmak için emeklerine ve alınterine yapılan saldırılara karşı sessiz kalmadılar. En doğru ve insani olanı yaptılar. Bu yolu tercih ettikleri için onları kutluyorum” ifadeleri yer aldı. Ziyaret sırasında direnişteki işçilerle birlikte, “Punto Deri işçisi yalnız değildir”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Sendika hakkımız engellenemez”, “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları atıldı.

Direnişteki işçiler destek ziyaretine dair Punto Deri direnişinin 30. gününde yalnız bırakılmadıkları için teşekkür etti. Atılan sloganlar ve edilen sohbetlerle ziyaret sonlandırıldı.

 

 {youtube}http://www.youtube.com/watch?v=2jX5RF0JsFE&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu