Güncel

DDSB faaliyetçisine ajanlık teklifi!

İstanbul: Bir devlet politikası olan ajan-işbirlikçi saldırısı son olarak DDSB’ye yapıldı. Yeğenine hediye aldığı telefonun çalıntı çıkması sonucu Sirkeci karakoluna giden DDSB faaliyetçisi Veysel Arslan’a burada TMŞ polisleri önce ajanlık teklif etti ardından da tehdit etti.

Konuya dair bugün(7 Eylül) İHD’de basın açıklaması yapan DDSB faaliyetçisi Veysel Arslan “Bu saldırının devrimcileri yok etmek amacı ile yapıldığını” belirtti.

Basın açıklamasında ilk olarak yaşanan saldırıyı anlatan Veysel Arslan yaşananları anlattı. Arslan; “Yeğenime hediye aldığım telefon bir süre sonra kapandı ve tamir için bir telefoncuya verdim kısa süre sonra beni arayan telefoncu, telefonun çalıntı olduğunu söyledi. Birlikte gittiğimiz Sirkeci karakolunda durumu anlattım ve gözaltına alındım. Gözaltı odasında beklerken iki sivil polis gelerek ajanlık teklifinde bulundu” diyen Arslan, polisle yaşanan diyaloğu aktardı. Polisler “Ulaş hoca biz sana yardım etmek için geldik bu olay duyulursa imajın sarsılır hatta tutuklanabilirsin. Bizde bu konuda ve başka konularda sana yardımcı olmak istiyoruz. Seni tanıyoruz Özgür Gelecek okurusun ve “Kaypakkayacısın” etrafındaki insanlar seni kandırmış onlar uç insanlar seni onlardan kurtaracağız sende bize yardımcı ol” diyerek ajanlık teklifinde bulundu.

Sonra görüşürüz…

Arslan’ın “sizinle konuşacak bir şeyim yok” cevabına polisler; “peki sonra görüşeceğiz” tehdidinde bulunmuş. Arslan aynı polisleri daha sonra 1 Eylül mitinginde de gördüğünü ifade etti.

Gözaltında kaldığı süre zarfında; detaylı aramaya tabi tutulduğunu, cüzdanının ve çorabının içine kadar “didik didik” arandığını belirten Arslan bir gün boyunca gözaltında tutulduğunu ve sonra savcılıkta ifadesi dahi alınmadan serbest bırakıldığını dile getirdi. Savcılıkta yaşananları anlatan Arslan savcının kendisinden özür dileyerek bu tür hataların olduğunu söylediğini belirtti.

Ben, arkadaşlarım ve ailem tarafından ulaş ismiyle tanınırım polislerin ulaş diye hitap edince beni tanıdıklarını anladım” diyen Arslan “Bu mücadelemize yönelik bir tahammülsüzlüktür ve asla bizi mücadelemizden alıkoyamaz yıldıramaz tam aksine bu tür saldırılar mücadelemize olan inancımızı perçinler. Bu saldırılar mücadelemizin önemini gösterir” dedi.

Daha sonra İHD İstanbul Şube başkanı Ümit Efe söz alarak “Yaşanan olayın şaka gibi olduğunu aynı zamanda yaşanan olayın devletin muhaliflere yönelik bakışını gösterdiğini” belirtti.

DDSB tarafından yapılan açıklamada ise “DDSB ve devrimci düşünceler geliştikçe korkunun arttığı bu saldırının da bu korkunun ürünü olduğu” belirtilerek “DDSB asla geri adım atmayacak, emek mücadelesini yükseltecek, devrimci düşünceleri yaymaya devam edecek” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu