Manşet

Darkmen işçileri gözaltına alındı/yenilendi

Darkmen işçileri gözaltına alındı/yenilendi

H.Merkezi: 93 gündür hakları için mücadele eden Darkmen işçileri bu haftaki Cumartesi eylemlerinde gözaltına alındılar.

İşten atılan ve Darkmen patronu tarafından darp edilen 9 Darkmen işçisi 93 gündür direniyor, Darkmen şirketine ait fabrika, mağaza, otel ve Dark ailesinin evlerinin önünde eylem yapıyordu. Bu hafta Darkhıll Otel önünde eylem yaptıktan sonra Laleli’de bulunan mağazanın önünde de eylem yaptılar.

Eylemin bitmesinin ardından Osmanbey’de bulunan mağaza önünde basın açıklamasını yapacaklarını açıklayan işçilere polisler savcılık tarafından ifadelerinin alınması gerektiği ihbarnamesinin olduğunu söyleyerek gözaltına almak istedi.

Bu durumun yasal olmadığını söyleyen işçilerin avukatı Naciye Demir’e ve işçilere saldıran polisler biri HEY tekstil işçisi 11 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınırken “baskılar bizi yıldıramaz” sloganı atan işçiler Kumkapı Polis Karakolu’na götürüldüler

İşçilerden aldığımız ve avukat Naciye Demir’den aldığımız bilgilere göre darkmen işçileri, Kumkapı Polis Karakolu’nda tutuluyor. İşçilerin verdiği bilgiye göre haklarında dava açıldığı ancak kim ve ne gerekçe ile açıldığı polisler tarafından söylenmiyor. İfade vermeyeceklerini söyleyen işçiler darp edildiklerini ve rapor alacaklarını söyledi.

Avukat Naciye Demir’in ise polisin saldırısı sonucu ellerinde, kollarında ve yüzünde darp izleri oluştu. Adli Tıp’tan rapor alan Demir dava açacağını söyledi.

(Ayrıntıları aktarmaya devam edeceğiz)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu