Emek

Darkmen işçileri büromuzu ziyaret etti

İstanbul: 63 gündür direnişte olan Darkmen tekstil işçileri büromuzu ziyaret etti.

Darkmen işçileri 30 Ağustos günü yasal haklarını kullanarak işe gitmemiş ve 31 Ağustos günüde işten çıkartılmışlardı. Kıdem tazminatlarını alamayan işçiler 30 ağustos gününden buyan direnişteler. Her Cumartesi Darkmen fabrikası, mağazası ve Taksim’de eylem yapıyorlar.

Bizimde direnişlerini yakından takip ettiğimiz Darkmen işçileri bugün (3 Kasım Cumartesi) gazetemizi ziyaret etti. Güncel süreç, Darkmen işçilerinin direnişi, direnişin işçilere kattığı değerler, direnişe dair önümüzdeki günlerde yapacakları pratikleri ve tekstil işçilerinin çalışma koşulları vs üzerine konuştuk.

Gazetemize geldiklerine çok sevindiklerini söyleyen Darkmen işçileri davetimiz üzerine 11 Kasım’a gerçekleşecek olan “umudu tohumca büyütüyoruz” şölenine katılacaklarını belirttiler.

Direnişin iyi gittiğini, morallerinin iyi olduğunu söyleyen Darkmen işçileri gazetemiz aracılığıyla tüm kamuoyunu direnişlere sahip çıkmaya çağırdıklarını belirttiler.

Özgür Gelecek gazetesinin bürosunun aynı zamanda direniş de olan tüm işçilerin, tüm halkın kurumu olduğunu belirttiğimiz sohbet sırasında işçiler “direniş kazanır veya kaybeder biz sizleri dostlarımızı yalnız bırakmayız” dediler.

Darkmen işçileri daha sonra Taksim’de gerçekleşecek olan eyleme katılmak üzere büromuzdan ayrıldılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu