Güncel

“Dışarıda onların sesi olmak hayat!”

İstanbul: Açlık grevlerinin 51. Gününde Nurtepe’de destek için kurulmak istenen açlık grevi çadırı polis tarafından engellendi. Saat 19.30’da bir araya gelen kitle ile polis arasında kısa süreli bir tartışmanın ardından kitle çadırı yarın(2 Kasım Cuma) günü 19.30 kurma kararı aldı. Polisin bu faşizan tavrını protesto etmek için kısa bir yürüyüş yaparak basın açıklaması gerçekleştirildi.

Hakların Demokratik Kongresi adına açıklama yapan Sevgi Çolak; açlık grevinde olan tutsakların ölüm sınırında olduklarını hatırlatarak “Bizler ölüm değil çözüm istiyoruz!” dedi. Başkanın açlık grevleri ile ilgili konuşmalarına da değinen Çolak; “AKP iktidarı, tutsakların taleplerini değerlendirip Kürt sorununda bir çözüm kapısı açmak yerine ‘Hayata dönüş’ operasyonlarının ‘şefkat eli’nin tekrardan cezaevlerine görülebileceğinin sinyallerini veriyor” sözlerini vurguladı.

Çolak sözlerini şu şu şekilde sonlandırdı; “Tutsakların taleplerine kulak tıkamak, görmezden gelmek ölüm demektir, dışarıda onların sesi olmak ise hayat.”

Basın açıklaması; “Biji Berxedane zindane”, “Baskılar bizi Yıldıramaz” sloganlarıyla sonlandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu