Güncel

Cumartesi anneleri 369. kez lise önündeydi!

Çocuklarımızı kaybeden zihniyet, Ermeni aydınlarımızı kaybeden zihniyetin devamıdır!

Yarın 23 Nisan… “Ulusal Gençlik Ve Çocuk Bayramı”!

Ama 17 yıldır “bayramını” kutlayamayan çocuklar var bizim ülkemizde. Faşizmin kıskacında yaşları hep 12 kalan çocuklar var benim güzel ülkemde.

17 yıldır her Cumartesi günü Galatasaray Lisesi önünde öfkesiyle ve hüznüyle bıkmadan usanmadan saat 12.00’de bir araya geliyor Cumartesi anneleri. Her bir araya geldiklerinde hem çocuklarının akıbetini soruyor hem de katliamlarla dolu olan tarihimizi hatırlatıyorlar unutanlara…

369. hafta da (21 Nisan) Cumartesi Anneleri “Failleri belli, kayıplar nerede?” pankartıyla lise önündeydi. Yaklaşan “çocuk bayramı”nın burukluğu ve çocuk yaşta gözaltında kaybedilen çocuklar vardı bu hafta alanda…

Haftanın basın açıklaması okunmadan önce 12 yaşında kaybedilen Davut Altunkaynak’ın dayısı Ramazan Turan söz aldı. Turan’ın ardından sözü Seyhan Doğan’ın kardeşi Hazni Doğan aldı.

Yıllardır bu alanda ilkokul çağındaki çocukları gözaltında kaybedildiği bir ülkede çocuk bayramı kutlamak ikiyüzlülüktür. Ve 97 yıl önce kaybedilen aydınlarımız gerçeği ile yüzleşmediğiniz için kaybetme politikaları devam etti diyoruz” diyen Cumartesi Anneleri bu haftanın 23 Nisan’a denk gelmesi üzerine yaptıkları basın açıklamasında çocuk yaşta gözaltında katledenlerin hikâyelerini anlatıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu