Güncel

ÇOMÜ forumu devam ediyor!

Çanakkale: Geçen hafta ilkini gerçekleştirdiğimiz ÇOMÜ forumunda Gezi Ayaklanması’nı tartışarak, Gezi sürecinde yaşadığımız deneyimleri aktarmıştık. Forum sonucunda “Polis Şiddeti” nin tartışılması ihtiyaç olarak görülerek bu haftaki çalışmamızı bu konu üzerine örmeye karar vermiştik.

8 Ekim Salı ve 9 Ekim Çarşamba Günü foruma çağrı bildirilerimizle Eğitim Fakültesinde ardından da Terzioğlu Kampusunda kitle çalışmamızı yürüttük. Geçen hafta olduğu gibi yine ÖGB’nin engellemeleriyle karşılaştık. Öğrenci kimliklerimizi sorarak bizleri fişlemeye çalışan ÖGB, fakültelerdeki kantincilere bizleri engellemeleri yönünde telkinde bulundular. Ardımızdan ÖGB’nin bildirileri toplamasına karşı öğrencilere ajitasyon ve birebir olarak konuşmalar yaparak forumun ve yaptığımız çalışmanın meşruluğunu anlattık.

10 Ekim Perşembe günü saat 12.30 da gerçekleştirdiğimiz forumda ÖGB’nin etrafımızı çevrelemesini alkışlarla protesto ettik. Yine forum sırasında ÖGB’nin etrafımızda yer alması ve kamera çekimi yapmasını engelledik. Müzik dinletisiyle başladığımız forum “Polis Şiddeti” üzerine tartışmalarla devam etti. Üniversitelerde polisin “yasal” olarak yer almasının da tartışıldığı forum halaylarla sona erdi.

Çanakkale YDG

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu