Emek

CHP’yi işgal eden işçilere linç girişimi

Kartal: Kendilerine “işe geri alma” sözü veren CHP’li Maltepe Belediyesi’nin sözünü tutmamsı üzerine CHP Maltepe İlçe Teşkilatı’nı işgal eden işçilere polis, biber gazıyla saldırdı; CHP’liler işçileri “terörist, vatan haini” diyerek linç etmeye çalıştı.

Maltepe Belediyesi tarafından işten çıkarılmaları üzerine direnişe geçen ve belediye tarafından kendilerine verilen “işe geri alınacakları” sözü üzerine direnişlerini sonlandıran Maltepe işçileri, İdare Mahkemesi’nin işe dönme kararının belediye tarafından bir üst mahkemeye götürülmesi üzerine bugün (3 Eylül) sabah saatlerinde CHP Maltepe İlçe Teşkilatı’nı işgal ettiler.

 

“Söz verdiniz, hala işsiziz”

Binaya girerek, binaya “Yalanlarınız artık karnımızı doyurmuyor. Söz Verdiniz Hala İşsiziz. Direnişçi Maltepe Belediyesi Taşeron işçileri yazılı bir pankart asan işçiler kendilerine verilen sözler tutulana kadar eylemlerini sürdüreceklerini söylediler.

“İşer geri alınma” sözünün verilmesinin ardından 2 ay geçtiğini ve bu iki aylık süreçte çeşitli belediyelere “işe alınacakları” söylenerek gönderilmelerine rağmen hiçbir belediyenin kendilerini işe almadığını söyleyen işçiler, CHP’li Maltepe Belediyesi’nin kendilerinin oyalamalarına karşı eyleme geçtiklerinin altını çizdiler.

 

İşçilere linç girişimi

İşçilerin eylemi sürerken, işçilere verdiği sözü tutmayan Maltepe Belediye Başkanlığı tarafından CHP üyelerine “Maltepe İlçe Teşkilatımıza teröristler tarafından saldırı düzenlenmiştir” şeklinde bir mesaj atılarak, ırkçı bir eylem düzenlemek üzere partililer 12.00’de bina önüne çağrıldı.

Burada bir araya gelen saldırgan bir güruh, işçilere “vatan haini”, “terörist” diyerek saldırmak istedi.

Bu kişiler arasında olayı fark ederek, “onlar işçi, haklarını arıyorlar” diyerek tepki gösterenler de olmasına rağmen; polis ve itfaiye eşliğinde binaya giren saldırganlar işçilere saldırdı.

Polis de işçilerin kendilerini kilitlediği odaya girerek biber gazıyla işçilere saldırdı.

Gözaltına alınan işçiler, polis tarafından binadan dışarı çıkarıldığı esnada saldırgan güruhun içerisine bilinçli olarak bırakılarak linç saldırısına maruz kaldılar.

Gözaltına alınan 4 işçi Zümrütevler Karakolu’na götürüldü.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu