Dünya

Çete saldırıları Londra’da protesto edildi

Londra: Gezi tutsaklarıyla dayanışma çadırında 12 Ağustos günü bir basın açıklaması yapıldı.

Londra Taksim dayanışma platformu tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında “Uyuşturucu mafya çetelerini ve faşist örgütlenmeleri de devreye sokan devlet, içişleri bakanı ve İstanbul valisi aracılığıyla Gezi sürecinin aktif bir gücü haline gelen Partizan ve ESP’yi hedef tahtasına oturtarak İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Adana, Mersin, Hatay, Samsun ve Dersim illeri başta olmak üzere değişik kentlerde Partizan muhabirlerini, okurlarını ve ESP’lileri gözaltına almış, onlarcasını tutuklamışlardır. Şimdi de ESP binalarına ve çalışanlarına yönelik silahlı saldırılarla taciz etmektedirler.

ESP somutunda yapılan bu saldırılar, tüm ezilen halklarımıza, devrimcilere, ilerici demokratik güçlere, eşitlik, kardeşlik, özgürlük ve adalet taleplerimize yapılmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında ise “Londra Taksim dayanışma Çadırı bileşenleri olarak; devletin çeteleri aracılığıyla yaptığı bu saldırıyı nefretle kınıyor, protesto ediyoruz. Saldırganların ve sorumlularının derhal yargı karşısına çıkarılmalarını istiyor, Partizan ve ESP’nin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz” denildi.

Açıklama, “Partizan, ESP ve Taksim tutsakları derhal serbest bırakılsın, saldırganlar tutuklansın!..” denilerek sonlandırıldı.

Soru cevap bölümünden sonra basın açıklaması sona erdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu