Manşet

Çarşı Taksim Gezi Yasağını Deldi(video)

İstanbul: AKP hükümetinin maçlarda “siyasi slogan” atılmasını yasaklamasına karşılık taraftarlar Taksim Gezi Direnişine sahip çıkmaya devam ediyor.

Dün akşam oynana Beşiktaş-Trabzonspor maçına ev sahipliği yapan Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Gezi Parkı sloganlarıyla inledi.

Karşılaşma öncesi uzun süre “Her yer Taksim her yer direniş” ve “Sık bakalım, biber gazı sık bakalım” sloganlarını haykıran Beşiktaş taraftarı, “Biber Gazı oley” tezahüratları ile Çevik Kuvvet’e tepki gösterdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, statlarda Gezi sloganlarının atılması durumunda, bunun bedelini kulüplerin ödeyeceğini açıklamıştı. Hatırlanacağı üzere, Beşiktaş ile Kasımpaşa arasında imzalanan stat anlaşması gereği ise Beşiktaş Çarşı grubunun “siyasi” sloganlar atması durumunda Kasımpaşa Kulübü’nün sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkına sahip olduğu yansımıştı. Ayrıca Beşiktaş yönetimi tarafından kombine satışı sırasında taraftarlara taahhütname imzalatılması dikkati çekmişti.

Maç öncesi Çarşı grubu hazırladıkları pankartları tribünlere asmak için bugün sabah saatlerinde Atatürk Olimpiyat Stadı’na geldi. Polis ise, “siyasi içerikli” pankartların stada sokulmaması için pankartları tek tek kontrol etti. 50 bin taraftarın, takımlarını desteklemek için Olimpiyat Stadı’na gittiği stadta, yasaklar kar etmedi. Karşılaşma başlamaya yakın Beşiktaş taraftarları slogana başladı. Stad, karşılaşmanın 34. dakikasında “Her yer Taksim her yer direniş” sloganlarıyla inledi. Karşılaşma başladıktan yaklaşık yarım saat sonra da “Sık bakalım…” sloganları atıldı. Maç Beşiktaş’ın 2-0’lık galibiyetiyle sona erdi.

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=Xrffk8BQfnY{/youtube}

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu