Güncel

“Camide İçki İçen Görmedim”

H. Merkezi: Başbakanın tüm kanıtlara rağmen ısrarla sürdürdüğü “Camide içki” iddialarına bir yanıtta caminin müezzininden geldi.

Beşiktaş Dolmabahçe’de Taksim Gezi eylemleri sırasında polisin şiddetinden kaçarak Bezmiâlem Valide Sultan Camisine giren direnişçiler uzunca bir süredir tartışılıyor. Konuyu tartışmalı hale getiren ise bizzat Erdoğan’ın kendisi. Erdoğan, camiye sığınan direnişçilerin camiye ayakkabıyla girdiğini ve burada içki içtiğini iddia etti/ediyor.

Gittiği her mitingde direnişçileri itibarsızlaştırmak ve kitlesinin geri duygularına seslenmek adına bu konuyu gündeme getiren Erdoğan’ın bu iddiası o gün çekilen videoların sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanması, bira içtiği iddia edilen gencin elindekinin kola kutusu olduğunun ortaya çıkmasıyla çürütülmüştü. Erdoğan’ın sıkı sıkıya sarıldığı ve uzunca bir süredir artık sistematik bir iftira halini alan söz konusu iddiaya caminin müezzininden yalanlama geldi. Erdoğan’ın ısrarı sonucu toplumsal bir olay haline gelen iddiayı “inceleyen” polise ifade veren Müezzin Fuat Yıldırım, ifadesinde din adamı olduğunu ve bu nedenle yalan söyleyemeyeceğini belirtti. Müezzin, “Ben cami içerisinde içki içen ya da elinde içki şişesi olan birini görmedim. Görmediğim şeyi söylemem. Belki de içen olmuştur. Onu da bilemem. Ben sadece cami dışında camın önünde bira şişesine benzer bir şişe gördüm. Ama içeride görmedim” şeklinde konuştu. Biber gazından etkilenenlere cami içinde ilk yardım uygulandığını söyleyen Yıldırım, polis ile eylemciler arasında iletişim sağladığını ifade etti.

Müezzinin bu ifadesiyle bir kez daha Erdoğan’ın direnişçileri karalamak amacıyla iftiraya başvurduğu kanıtlanmış oldu. Ancak Erdoğan, bu kanıtlara karşın mitinglerinde bu iftirayı atmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak: T24

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu