Güncel

Bu kez eczacılar hedefte

H. Merkezi: Devletin Gezi İsyanı’ndan intikam almak için başlattığı saldırılardan birinin hedefi bu kez eczacılar. Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler, çatışmalarda yaralananların tedavisi için ilaç desteği veren eczane ve hastanelerle ilgili rapor hazırladığı ortaya çıktı.

Gezi İsyanı’na yönelik intikamcı uygulamalarına devam eden devlet, ilk olarak devrimci, demokrat ve yurtsever kesime yönelik operasyona başlamış ve yüzü aşkın kişiyi tutuklamıştı. Ardından isyana destek veren tüm kesimler hakkında soruşturma başlatan, gizli davalar açan devletin hedefinde bu kez eczacılar var.

Birgün gazetesinden Burcu Cansu’nun haberine göre Sağlık Bakanlığı’na bağlı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler karekod sistemi üzerinden ele geçirilen ilaçların hangi noktalardan satıldığını tespit ederek, söz konusu eczane ve hastanelerde incelemeler yaptı.

Eczanelere reçetesiz ilaç vermekten ötürü 450 TL’den başlayan miktarlarda para cezaları kesileceği, sağlık personeli hakkında ise hastane malını izinsiz çıkarttıkları gerekçesiyle idari işlem yapılacağı açıklandı.

Soruşturmaya tepki gösteren eczacılar eylemler sırasında en fazla, Talcid, rennie, pansuman malzemesi, ameliyat maskesi sattıklarını ve bunların da zaten reçetesiz satılan ürünler olduğunu söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu