Güncel

Biz bu gazeteyi“kızlı-erkekli” çıkarıyoruz, Ne yapacağız şimdi?

Merhaba,
Size bu kez “kızlı-erkekli” bir gazetenin emekçileri olarak “merhaba” diyoruz. Malum bu ülkede “kızlı-erkekli” yan yana olmak, birlikte kalmak devlet katında tescillenmiş bir “suç” artık. Biz de buradan “kızlı-erkekli” suçumuzu itiraf edelim dedik. Yarın-öbür gün mazallah kapımıza dayanırlarsa şimdiden siz okurlarımıza durumumuzu anlatalım istedik. Eee, takdir!
İşin şakası bir yana; son günlerde Başbakan Erdoğan ve şurekasının başlatmış olduğu bu tartışmalar; halk gençliğinin yaşamını zorlaştıracak (ki evden atmalar, polis baskınları gibi birçok örnek yaşanmaya başladı bile) uygulamalara neden oldu/olacak. Erdoğan ve tayfasının açıklamalarının ardından burjuva medyada bir kavgadır başladı. Erdoğan’a “aileleri perişan eden bu duruma el attığı için” teşekkür edenler, “kızlı-erkekli” kalınan evleri “terör” ve “fuhuş” evi ilan edenler birbirinin ardına sıralandı.
 Tüm bu tartışmalar olurken biz de gazetemizin sayfalarını “kızlı-erkekli” hazırlamaya özen gösterdik. Ama “kızlı-erkekli” tartışmalarının gölgesinde bırakılmaya çalışılan ülke gündemlerini işleyerek…
Serkeftin!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu