Manşet

“Bedenime dokunma! Elif’e dokunma!”

H. Merkezi: Şakran Hapishanesi’nde tacize uğrayan Elif için mahkeme önüne çağrı yapan Yeni Demokrat Kadın, “Bedenime dokunma! Elif’e dokunma!” dedi.

Haziran ayında İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda bulunan Gezi İsyanı çadırlarına baskın yapılarak gözaltına alınan ve tutuklanan Gezi direnişçilerinden olan Yeni Demokrat Kadın aktivisti Elif Kaya, tutuklandıktan sonra götürüldüğü Şakran Kadın Hapishanesi’nde gardiyanlar tarafından çıplak aramaya maruz bırakılmış ve tacize uğramıştı. Konu ile ilgili 3 Eylül’de yapılan ilk duruşmada, bir sonraki duruşma 23 Eylül’e ertelenmişti.

 

“Adliye önündeyiz”

23 Eylül öncesi bir açıklama yapan Yeni Demokrat Kadın, “Gezi İsyanı’ndan intikamı, başlattığı “cadı avlarında” kadınlara yönelik cinsel işkence almaya çalışanlara karşı Elif için kadın dayanışmasını büyüterek cevap veriyoruz” dedi.

23 Eylül günü sabah saat 09.00’da başlayacak duruşma sırasında, Elif için biz de orada olacağız” diyen YDK, “ ‘Bedenime dokunma, Elif’e dokunma!’ diyen tüm kadınları tacize ve tacizcilere karşı adliye önüne bekliyoruz” diyerek tüm kadınlara çağrıda bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu