Emek

BEDAŞ işçileri yarın 4+4+4 için Ankara’da!

İstanbul: BEDAŞ direnişi bugün 117. gününde. İşçiler her Cuma Galatasaray Lisesinde yaptıkları eylemi bugün de saat 15.30’da Galatasaray Lisesi önünde gerçekleştirdi. İşçiler, “BEDAŞ’tan atılan işçiler geri alınsın” pankartı açarak Taksim Meydanına doğru yürüyüşe geçti. Yol boyunca sık sık “BEDAŞ şaşırma sabrımızı şaşırma”, “İş, emek yoksa barışta yok”, “Taşerona teslim olmayacağız” şeklinde sloganları haykıran BEDAŞ işçileri Kiğılı mağazasının önünden geçerken kısa bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; “Kiğılı’dan atılan arkadaşlarımız işe geri alınıncaya kadar burada protestolarımıza devam edeceğiz. Halktan bu mağazalardan alış-veriş yapmayın çağrısı yapıyoruz!” denildi. Ardından “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganlarıyla yürüyüşlerine devam etti. BEDAŞ işçileri, aynı şekilde THY önüne geldiğinde burada da direnişte olan THY işçilerini, “Direnişiniz direnişimizdir” şeklinde selamladı.

Direniş çadırına yürüyen işçiler burada bir basın açıklaması okudu.  İşçiler adına açıklamayı okuyan Arif İnan, şu sıralarda ülkede işten çıkarmalar, “iş kazaları” işçi yaralanmaları olduğunu ve dünyada da durumun farklı olmadığını dile getirdi.  İnan ülkedeki emekçilerin ve baskının, tutuklamaların arttığına dikkat çekerek, “bugün öyle görünüyor ki ülkemizi yönetenlere göre; halkı sermayeye tutsak etmek, emekçileri daha fazla sömürmek, çocukları ise köhneleşmiş bir düzene çark etmek için her yol mübah… 12 Eylül’ün yıl dönümü olan şu günlerde 100’ün üzerinde gazeteci, 2000’ün üzerinde üniversiteli tutsak” dedi.  4 aydır direniş çadırında olduklarını hatırlatan BEDAŞ işçileri Enerji-Sen üyeleri olarak emeklerinin sömürülmesine sessiz kalmayacakları ve ülkede yaşana tüm baskı ve tehditlere de sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Bugün yola çıkacaklarını duyuran işçiler yarın 4+4+4 mitingine katılmak için Ankara’da olacaklarını ve tüm emekçileri de Ankara’ya davet ettiklerini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu