Güncel

BEDAŞ İşçileri 82. Gününde Eylemdeydi!

İstanbul: BEDAŞ işçileri bugün(10 Temmuz) saat 13.30’te Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelerek; BEDAŞ Genel Müdürlüğü önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

82 gündür direnişte olan BEDAŞ işçileri işlerini geri alana kadar karalı bir şekilde direneceklerini ve eylemler yapmaya devam edeceklerini dile getirdiler.

82 gündür işlerini geri almak için genel müdürlüğü önünde direnen BEDAŞ işçileri yol boyunca sık sık; “Atılan işçiler geri alınsın”, “Hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır”, “Biz haklıyız, biz kazanacağız”, “BEDAŞ şaşırma sabrımızı taşırma” sloganlarını haykırdılar.

BEDAŞ işçileri yürüyüş güzergahlarında bulunan Kiğılı mağazası önünde kısa bir açıklama yaptı; “ İşten atılan işçiler geri alınana kadar burayı her hafta eylem yeri yapacağız. Kiğılı işçisi yalnız değildir!” dedi.

THY işçilerinin direnişini selamladılar!

THY Taksim şubesi çatısında ; “BEDAŞ’ta ve THY’de atılan işçiler geri alınsın” pankartı açan BEDAŞ işçileri; “Havada, karada her yerde direniş”, “Hava yolu işçisi yalnız değildir” sloganları attı ve “THY işçilerini ve direnişini selamlıyoruz!” dedi.

Yolu trafiğe kapatarak eylemlerine devam eden işçiler Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler.  İlk sözü alan Enerji-en Başkanı Kamil Kartal; işçilerin sadece sendikal haklar ve işlerine geri dönmek için direnmediklerini aynı zaman da sendikal örgütlenmeyi güçlendirmek içinde direndiklerini dile getiren Kartal; “ Gücümüz yettiği kadar direneceğiz. Her türlü eylemi yapacağız, gerekirse BEDAŞ’ı işgal edeceğiz” dedi.

Kitle adına açıklama yapan Arif İnan Başgedik; “İşçinin kendilerine biat etmesini isteyenlere buradan sesleniyoruz, siz kendi masallarınızla avunmaya devam edin, zamanı gelince bu sendik ve işçiler size yaptığınız bütün bu hukuksuzlukların hesabını sormakta bir an bile tereddüt etmeyeceklerdir. Gün gelecek bütün emek hırsızları işçilerin öfkesinde boğulacaklardır!” dedi.

Eylem sloganlarla sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu